Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego „Od grosika do złotówki”

Podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego „Od grosika do złotówki”

W grudniu 2021 roku klasa II pod opieką p. Marleny Dobosz przystąpiła do realizacji projektu z zakresu edukacji oraz bezpieczeństwa „Od Grosika do złotówki” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości z honorowym patronatem Ministerstwa Finansów. Projekt trwał 10 miesięcy i zakończył się w grudniu ubiegłego roku kalendarzowego.

W ramach podróży międzyplanetarnej uczniowie rozwijali umiejętność gospodarowania pieniędzmi, ustalali priorytety przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu oraz kształtowali wiedzę na temat finansowych aspektów niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.
Uczniowie z dużą radością i zainteresowaniem angażowali się w każdą wyprawę. Podróże z Grosikiem jednoczyły i integrowały zespół klasowy.