graficzne postacie ludzi w tle grafika dekoracyjna w postaci pasków

Ankieta

Szanowni Mieszkańcy, w związku z rozpoczęciem prac nad dokumentem pt. Strategia rozwoju ponadlokalnego Hrubieszowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021 – 2030, uprzejmie prosimy o wypełnienie przeznaczonej dla Państwa ankiety dotyczącej oceny stanu i potencjału miejskiego obszaru funkcjonalnego.

Kalendarz ścienny

KOMUNIKAT

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, że w dniu 15 maja 2021 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego za rok sprawozdawczy 2020/2021.

dwa małe prosiaki

Uwaga ASF

Apel do hodowców trzody chlewnej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii.

Postać krzycząca przez megafon

Informacja dla osób zainteresowanych uprawą maku lub konopi włóknistych

Wójt Gminy Hrubieszów informuje, o możliwości składania wniosków na uprawę maku lub konopi włóknistych.

Uprawa maku lub konopi włóknistych może być prowadzona na podstawie:

1. zezwolenia na uprawę, wydanego przez wójta/burmistrza właściwego ze względu na miejsce położenia uprawy, przy zastosowaniu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz dodatkowo umowy kontraktacji, zawartej z podmiotem posiadającym zezwolenie marszałka województwa na prowadzenie działalności w zakresie skupu maku lub konopi włóknistych, lub
  2. w przypadku samodzielnego przetwarzania konopi włóknistych z własnych upraw, zobowiązanie do przetworzenia konopi włóknistych we własnym zakresie na cele określone w art. 45 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2050 ze zm.) składane do marszałka województwa właściwego dla miejsca położenia uprawy, w terminie 14 dni po dokonaniu ich wysiewu.

Wniosek wraz załącznikami można pobrać ze strony Urzędu Gminy Hrubieszów.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 84 696 26 81 wew. 22 w godzinach pracy urzędu.

Loteria Narodowego Spisu, samochód osobowy, karta płatnicza

Konkurs plastyczny dla placówek wychowania przedszkolnego pt. "Mój wymarzony dom"

Urząd Statystyczny w Lublinie zaprasza placówki wychowania przedszkolnego z województwa lubelskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. "Mój wymarzony dom"

Cele Konkursu:
  • rozwój umiejętności plastycznych i rozbudzenie kreatywności dzieci,
  • umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu,
  • poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wśród dzieci,
  • wyłonienie najlepszych prac wykonanych przez dzieci.
Czwórka uśmiechniętych ludzi

Informacja - Narodowy Spis Powszechny

W kwietniu NSP 2021 realizowany będzie wyłącznie przez formy zdalne samospisu: przez Internet za pomocą aplikacji spisowej, przez telefon dzwoniąc na Infolinię 22 279 99 99. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja 2021 roku. Wywiady bezpośrednie realizowane przez rachmistrzów zostały wstrzymane do odwołania.