Urząd

graficzne postacie ludzi w tle grafika dekoracyjna w postaci pasków

Ankieta

Szanowni Mieszkańcy, w związku z rozpoczęciem prac nad dokumentem pt. Strategia rozwoju ponadlokalnego Hrubieszowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021 – 2030, uprzejmie prosimy o wypełnienie przeznaczonej dla Państwa ankiety dotyczącej oceny stanu i potencjału miejskiego obszaru funkcjonalnego.

Kalendarz ścienny

KOMUNIKAT

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, że w dniu 15 maja 2021 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego za rok sprawozdawczy 2020/2021. 

dwa małe prosiaki

Uwaga ASF

Apel do hodowców trzody chlewnej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii.

Postać krzycząca przez megafon

Informacja dla osób zainteresowanych uprawą maku lub konopi włóknistych

Wójt Gminy Hrubieszów informuje, o możliwości składania wniosków na uprawę maku lub konopi włóknistych.


Uprawa maku lub konopi włóknistych może być prowadzona na podstawie:

  1. zezwolenia na uprawę, wydanego przez wójta/burmistrza właściwego ze względu na miejsce położenia uprawy, przy zastosowaniu materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz dodatkowo umowy kontraktacji, zawartej z podmiotem posiadającym zezwolenie marszałka województwa na prowadzenie działalności w zakresie skupu maku lub konopi włóknistych, lub
  2. w przypadku samodzielnego przetwarzania konopi włóknistych z własnych upraw, zobowiązanie do przetworzenia konopi włóknistych we własnym zakresie na cele określone w art. 45 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2050 ze zm.) składane do marszałka województwa właściwego dla miejsca położenia uprawy, w terminie 14 dni po dokonaniu ich wysiewu.


Wniosek wraz załącznikami można pobrać ze strony Urzędu Gminy Hrubieszów.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 84 696 26 81 wew. 22 w godzinach pracy urzędu.

Loteria Narodowego Spisu, samochód osobowy, karta płatnicza

Konkurs plastyczny dla placówek wychowania przedszkolnego pt. "Mój wymarzony dom"

Urząd Statystyczny w Lublinie zaprasza placówki wychowania przedszkolnego z województwa lubelskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. "Mój wymarzony dom"

Cele Konkursu:
  • rozwój umiejętności plastycznych i rozbudzenie kreatywności dzieci,
  • umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu,
  • poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wśród dzieci,
  • wyłonienie najlepszych prac wykonanych przez dzieci.
Czwórka uśmiechniętych ludzi

Informacja - Narodowy Spis Powszechny

W kwietniu NSP 2021 realizowany będzie wyłącznie przez formy zdalne samospisu: przez Internet za pomocą aplikacji spisowej, przez telefon dzwoniąc na Infolinię 22 279 99 99. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja 2021 roku. Wywiady bezpośrednie realizowane przez rachmistrzów zostały wstrzymane do odwołania.

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Zamknij menu

Publish modules to the "offcanvs" position.

Wróć do początku strony