O przedszkolu

Nasze przedszkole znajduje się przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie i jest podzielone na dwie grupy wiekowe. Młodsza grupa przedszkolna obejmuje dzieci w wieku 3 i 4 lata, natomiast starsza to 5 i 6 lat. Organizacja przestrzeni w przedszkolu jest dostosowana do potrzeb każdej z tych grup.

Młodsza grupa ma do dyspozycji dwie sąsiadujące ze sobą sale na parterze, natomiast starsza grupa usytuowana jest na piętrze, również w dwóch salach. Dzięki temu można wydzielić strefy swobodnej zabawy oraz przestrzenie do prowadzenia zajęć dydaktycznych. To zapewnia dzieciom odpowiednie warunki do nauki i odpoczynku z uwzględnieniem ich wieku i potrzeb.

W naszym przedszkolu pracują kreatywni i wykwalifikowani nauczyciele, którzy stale rozszerzają swój warsztat pracy, poszukują nowych pomysłów i wdrażają je w swojej codziennej pracy. Oprócz standardowych zajęć w grupach przedszkolnych, prowadzone są innowacje pedagogiczne związane z nauką kodowania, np. "Kodowanie na dywanie". Celem innowacji pedagogicznych jest kształcenie umysłu dzieci, rozwijanie i umacnianie myślenia analityczno-logicznego w codziennym życiu. Dodatkowo, poprzez takie działania wspieramy bazę, na której dzieci budują swoje pojęcia i umiejętności matematyczne, językowe oraz społeczne.

Programowanie i kodowanie są kluczowymi kompetencjami XXI wieku i pomagają dzieciom zrozumieć otaczający je świat i zachodzące w nim zmiany. Prowadzona innowacja wzbogaca program edukacyjny o naukę matematyki, logicznego myślenia i rozwijanie umysłu. W Oddziale Przedszkolnym elementy kodowania zostały rozszerzone, odpowiednio dopasowane do grupy wiekowej. Kontynuowana jest innowacja „Główka pracuje, liczy i koduje”.

Wprowadzenie kodowania do programu edukacyjnego to inwestycja w przyszłość dzieci, pomaga im rozwijać umiejętności potrzebne do radzenia sobie w coraz bardziej zautomatyzowanym i cyfrowym świecie. Nasze innowacje to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa, która angażuje zmysły i wspiera wszechstronny rozwój dziecka.