Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Przedszkole

O przedszkolu

Nasze przedszkole znajduje się przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie i jest podzielone na dwie grupy wiekowe. Młodsza grupa przedszkolna obejmuje dzieci w wieku 3 i 4 lata, natomiast starsza to 5 i 6 lat. Organizacja przestrzeni w przedszkolu jest dostosowana do potrzeb każdej z tych grup.

Młodsza grupa ma do dyspozycji dwie sąsiadujące ze sobą sale na parterze, natomiast starsza grupa usytuowana jest na piętrze, również w dwóch salach. Dzięki temu można wydzielić strefy swobodnej zabawy oraz przestrzenie do prowadzenia zajęć dydaktycznych. To zapewnia dzieciom odpowiednie warunki do nauki i odpoczynku z uwzględnieniem ich wieku i potrzeb.

W naszym przedszkolu pracują kreatywni i wykwalifikowani nauczyciele, którzy stale rozszerzają swój warsztat pracy, poszukują nowych pomysłów i wdrażają je w swojej codziennej pracy. Oprócz standardowych zajęć w grupach przedszkolnych, prowadzone są innowacje pedagogiczne związane z nauką kodowania, np. "Kodowanie na dywanie". Celem innowacji pedagogicznych jest kształcenie umysłu dzieci, rozwijanie i umacnianie myślenia analityczno-logicznego w codziennym życiu. Dodatkowo, poprzez takie działania wspieramy bazę, na której dzieci budują swoje pojęcia i umiejętności matematyczne, językowe oraz społeczne.

Programowanie i kodowanie są kluczowymi kompetencjami XXI wieku i pomagają dzieciom zrozumieć otaczający je świat i zachodzące w nim zmiany. Prowadzona innowacja wzbogaca program edukacyjny o naukę matematyki, logicznego myślenia i rozwijanie umysłu. W Oddziale Przedszkolnym elementy kodowania zostały rozszerzone, odpowiednio dopasowane do grupy wiekowej. Kontynuowana jest innowacja „Główka pracuje, liczy i koduje”.

Wprowadzenie kodowania do programu edukacyjnego to inwestycja w przyszłość dzieci, pomaga im rozwijać umiejętności potrzebne do radzenia sobie w coraz bardziej zautomatyzowanym i cyfrowym świecie. Nasze innowacje to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa, która angażuje zmysły i wspiera wszechstronny rozwój dziecka.

 

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.