Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Punkt przedszkolny w Cichobórzu

Wspólne zdjęcie przedszkolaków z Paniami z Centrum Audika
fot. własna

Pogadanka na temat „Jak dbać o słuch” w Przedszkolu w Cichobórzu.

Słuch pełni u dziecka bardzo ważną funkcję, nie tylko w ogólnym rozwoju słuchowo- poznawczym, ale przede wszystkim w rozwoju mowy. Dobrze rozwijający się słuch jest podstawowym warunkiem sprawnego przyswajania mowy, prawidłowego odbierania bodźców akustycznych i odtwarzania ich.

: Pani omawia z dziećmi budowę książki
fot.własna

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja Pani bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Kosmowie odwiedziła przedszkolaczki w Punkcie Przedszkolnym w Cichobórzu. Tego dnia dzieci miały okazję pogłębić i utrwalić swoją wiedzę na temat budowy książek i nie tylko.

Dzieci z grupy młodszej pozują do zdjęcia przy fotobudce
fot. własna

Valentine’s Day z przedszkolakami

Walentynki są jednym z najsłynniejszych świąt anglojęzycznych. Chociaż Walentynki to dla przedszkolaków raczej dzień przyjaźni niż zakochanych, są świetną okazją do wprowadzenia zwrotów związanych z okazywaniem czułości! W tym roku postanowiono rozkochać dzieci w angielskim!

 Część artystyczna w wykonaniu dzieci.
fot. własna

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 14 lutego dzieci z Punktu przedszkolnego w Cichobórzu obchodziły bardzo ważne święto: Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki śpiewały piosenki recytowały wierszyki dla swoich ukochanych gości. Na koniec części artystycznej dzieci wręczyły swoje upominki. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Przedszkolaki i Pani Małgosia
fot. własna

Warsztaty plastyczne

15 grudnia odwiedziła nas Pani Małgosia z Biblioteki publicznej znajdującej się w Kosmowie. Tego dnia dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczne i razem z Panią Małgosią wykonały kartki świąteczne oraz dekorację na stół wigilijny : serwetnik . Dzieci miały również okazję wybrać sobie książkę z biblioteki i wypożyczyć do domu.

Prace plastyczne
fot. własna

Mikołajki

„ Ma czerwoną czapkę, worek z prezentami, już za chwilę będzie tutaj razem z nami…”. 6 grudnia dzieci z przedszkola obchodziły mikołajki. Mikołaj zostawił dla dzieci magiczny worek pełen prezentów. Przedszkolaki w czapkach mikołajkowych śpiewały okazyjne wesołe piosenki, uczestniczyły w zabawach muzycznych, wykonały portrety Mikołaja a następnie otrzymały wspaniałe prezenty.

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.