Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Grupa 3 i 4 latków

Grupa 3 i 4 latków

Ramowy rozkład dnia w grupie 3- i 4-latków

• • 7.30 – 8.45
    Schodzenie się dzieci w sali przedszkolnej, zabawy indywidualne, aranżowanie otwartych sytuacji wychowawczo-dydaktycznych, pozostawienie dzieciom możliwości wyboru
    i inicjatywy. Inspirowanie do spontanicznej działalności zabawowej. Praca indywidualna oraz dydaktyczno-wychowawcza w sali. Praca z dzieckiem zdolnym.

• 8.45 – 9.10
    Zabawy ruchowe integrujące całą grupę, czynności higieniczne, praca dyżurnych.

• 9.10 – 9.40
    Śniadanie, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku.

• 9.40 – 10.25
    Zajęcia dydaktyczne w ramach realizacji programu wychowania przedszkolnego z całą grupą
    i w małych zespołach. Nabywanie umiejętności przez działanie, stwarzanie sytuacji edukacyjnych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. Organizowanie środowiska inspirującego podejmowanie zabaw tematycznych, dydaktycznych, badawczych i ruchowych. Wspieranie działań twórczych podczas kontaktu dzieci ze sztuką, muzyką i literaturą w miarę możliwości korzystanie z potrzeb specjalistów. Rozwijanie umiejętności manualnych dziecka poprzez wykonywanie prac plastycznych lub w kartach pracy.

• 10.25 – 11.15
    Zabawy swobodne wynikające z zainteresowań dzieci w sali lub na placu przedszkolnym.

• 11.15 – 11.30
    Zabiegi higieniczne w łazience, przygotowanie do obiadu, praca dyżurnych.

• 11.30 – 12.00
    Obiad, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności posługiwania się sztućcami.

• 12.00 – 14.00
    Leżakowanie: słuchanie muzyki relaksacyjnej i literatury dziecięcej itp. lub pobyt na powietrzu. Zabawy dowolne i organizowane przez nauczyciela w małych grupach, rozmowy indywidualne, prace porządkowe, obserwacje przyrodnicze, zabawy ruchowe organizowane z całą grupą, dobór zajęć uzależniony jest od pogody i pory roku. Uczenie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo dziecka w budynku, w ogrodzie i poza terenem przedszkola. Wykorzystywanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej.

• 14.00-14.30
    Czynności higieniczne, przygotowanie do podwieczorku, praca dyżurnych.

• 14.30 – 15.00
    Podwieczorek, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku, praca dyżurnych.

• 15.00/15.30
    Odbiór dzieci z przedszkola.

Działania dotyczące realizacji podstawy programowej realizowane są w godz. 8.00 – 13.00 z podziałem czasu w rozliczeniu tygodniowym:
    • 5 godz. – Zabawa swobodna (1 godz. 15 min. dziennie)
    • 6 godz. 15 min. – Zajęcia i zabawy na powietrzu (1 godz. 15 min. dziennie)
    • 3 godz. 45 min. – Zajęcia dydaktyczne (45 min. dziennie)
    • 10 godz. – Inne czynności – samoobsługa, organizacja, opieka itp. (2 godz. dziennie)

ROZKŁAD ZAJĘĆ W GRUPIE 3- I 4-LATKÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024: