WYCIECZKA DO LUBLINA

3 czerwca 2022 r. uczniowie klasy czwartej i piątej wraz z opiekunami p. M. Sobczuk, p. J. Mróz i p. A. Nocek uczestniczyli w wycieczce do Lublina

Piknik z książką

W maju w naszej szkole w ramach zajęć rozwijających z języka polskiego M. Sobczuk zorganizowana piknik, promujący czytanie książek oraz spędzanie czasu na łonie natury.

Czytamy razem – akcja promująca i wspierające czytanie

20 maja 2022 roku w naszej szkolnej bibliotece pod hasłem: „Czytamy razem” czytaliśmy legendy oraz baśnie. Na imprezę, promującą i wspierającą czytanie książek, zostali zaproszeni goście: pani dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.

Uroczystość 3 maja

10 maja 2022r. w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach obchodzono 231 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tego dnia uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią p. A. Nocek przygotowali z tej okazji montaż słowno-muzyczny. Oprócz wierszy, upamiętniających tamto jakże ważne dla narodu Polskiego wydarzenie, p. R. Piwkowski przygotował aranżacje utworów Ojczyzno ma, Mazurek 3 maja oraz Żeby Polska, była Polską. Wszyscy uczniowie zebrani w sali gimnastycznej wysłuchali krótkiej historii uchwalenia przez Sejm Czteroletni – Konstytucji, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych, ustawą regulująca zakres działania władz państwowych oraz prawa obywatelskie. Najmłodsi uczniowie szkoły mieli przygotowane chorągiewki, którymi machali w takt śpiewanych utworów.
Spotkanie zakończyła p. Dyrektor, która wręczyła nagrody uczniom, którzy brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” organizowanym przez KRUS. Również nauczyciel języka angielskiego
p. I. Podgalska -Pańko wręczała uczniom nagrody za udział w szkolnym konkursie na barwny i pomysłowy strój wiosenno-wielkanocny, Hello Spring.

uczniowie śpiewający na scenie
uczniowie śpiewający na scenie
uczniowie w kotylionach
uczniowie w kotylionach

Obiady miesiąc maj

Opłata za obiady za miesiąc maj wynosi 56,10 zł
Cena jednego obiadu wynosi 3,30 zł
Wpłaty za obiady należy dokonać na konto:
Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach

Nr konta : 38 1240 2829 1111 0000 4033 2851
Przed dokonaniem wpłaty prosimy o kontakt z intendentką nr. tel.:785095899

Wpłaty przyjmowane są do 28 każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc żywieniowy.
W sprawach odpisu za obiady prosimy o kontakt pod nr tel 84 691 80 34

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Dyrektor szkoły podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023

Do:

• punktu przedszkolnego dla dzieci w wieku 3, 4 lat (rok urodzenia 2019, 2018),
  • oddziału przedszkolnego dla dzieci w wieku 5, 6 lat (rok urodzenia 2017, 2016),
  • do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.