Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Aktualności

Część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 8
fot.własna

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

21 czerwca 2024r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy VIII.  Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrali absolwenci, którzy w krótkim programie artystycznym wyrazili swoje podziękowania Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, wychowawcy oraz rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie.

Laureatki Kangura Językowego 2024

KANGUR JĘZYKOWY 2024

Dnia 19 marca cztery uzdolnione językowo uczennice z klas IV - VIII uczestniczyły w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Językowy 2024". Podczas trwającego 60 minut testu, zmagały się z pytaniami konkursowymi z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego.

Uczniowie w praktyce używają węża strażackiego

Pierwsza pomoc ze Strażą Pożarną

18 czerwca 2024 r. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odwiedzili naszych uczniów. W trakcie wizyty Panowie przedstawili zasady pierwszej pomocy oraz zaprezentowali praktycznie aspekty resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Dzieci biorą udział w grach i zabawach
fot.wlasna

Dzień Rodziny

Dzień Rodziny to święto, na które wszyscy uczniowie czekają z niecierpliwością przez cały rok! Tegoroczny Dzień Rodziny w naszej szkole świętowaliśmy 17 czerwca 2024 r. Rada Rodziców we współpracy z nauczycielami zorganizowała kilkugodzinną zabawę dla przedszkolaków i uczniów klas I-VIII.

Logo konkursu
fot.wlasna

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ORZEŁ MATEMATYCZNY"

Piętnaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” (realizowanym w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Orzeł”).

Reprezentacja szkoły z pucharem i nagrodami.

Turniej Piłki Nożnej uczniów Szkół Podstawowych Gminy Hrubieszów

Doskonale spisała się drużyna reprezentująca naszą szkołę w turnieju piłkarskim, który został rozegrany 4 czerwca w Teptiukowie. W zawodach rozgrywanych pod patronatem Wójta Gminy Hrubieszów reprezentacja w składzie: Szymon Curyło, Patryk Tokarski, Karol Pawelec, Kamil Próchnicki, Karolina Martyniuk, Hubert Tokarski i Sebastian Mirocki zajęła drugie miejsce.