Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - 100 lecie odzyskania niepodległości

100 lecie odzyskania niepodległości

Działania związane z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę organizowane w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem.

1. Założenie zakładki na stronie szkoły z wydarzeniami na temat obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  2. Dzień Patrona – Tadeusza Kościuszki.
  3. Przygotowanie wystawy – Godło Polski – odział i punkt przedszkolny.
  4. Udział w konkursach kuratoryjnych: „Kolory niepodległości” – plastyczny „Wolna-niepodległa” z wiedzy.
  5. Gminny festiwal pieśni patriotycznej.
  6. „Święto Flagi” - akcja społeczna.
  7. Opowiemy Wam o Polsce - spotkanie w Przedszkolu im. Małego Księcia w Hrubieszowie; zuchy i harcerze opowiadają historię Polski.
  8. Szkolny konkurs prezentacja multimedialna „Moja Ojczyzna” – klasy IV – VII ( prezentacja prac – akademia 3 maja).
  9. Posadzenie dębu niepodległości.
  10. Bicie rekordu Polski w tańcu poloneza:
    • 10.00 –korowód niepodległości,
    • 11.00 – polonez – bicie rekordu Polski,
    • 11.30 – wypuszczenie biało – czerwonych balonów.
  11. „Patriotyczna Nocowanka” – „15 WDH Husynne”.
  12. Gawędy o historii z harcerstwem w tle. Spotkanie z seniorami ZHP.
  13. Spotkania historyczne. Wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną w Hrubieszowie. Inscenizacja patriotyczna.
  14. Akademia z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości. Powieszenie flagi w specjalnie przygotowanym miejscu.
  15. Spotkanie przy Ogniu Niepodległości wizyta Sztafety Rowerowej Hufca Zgierz.
  16. „Ognisko dla Niepodległej”.