Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Zadanie finansowane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Flaga i Godło Polski
grafika własna

Zadanie finansowane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Gmina Hrubieszów rozpoczęła realizację zadania pn. „Remont kapliczki murowanej XIX w. w Moroczynie”.

Zakres prac, w oparciu o wytyczne konserwatorskie obejmuje: usunięciu wtórnych nawarstwień, oczyszczeniu i dezynfekcji obiektu, wymianie tynku, odtworzeniu detali architektonicznych, profili, gzymsów oraz uzupełnienie większych ubytków cegłą i tynkiem, wykonanie izolacji pionowej i poziomej, wzmocnienie istniejącego fundamentu, pokrycie kapliczki specjalną farbą paroprzepuszczalną, pokrycie daszku kapliczki blachą aluminiową miedzianą, oczyszczenie, uzupełnienie ubytków i impregnacja rzeźby w kapliczce.

Nazwa funduszu:
Rządowy Program Odbudowy Zabytków

Nazwa zadania:
„Remont kapliczki murowanej XIX w. w Moroczynie”

Wartość dofinansowania:
40.180,00 zł