Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Zdalna szkoła w Gminie Hrubieszów

Zdalna szkoła w Gminie Hrubieszów

Logo UE, flaga Rzeczpospolitej Polski, Logo Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa

Gmina Hrubieszów realizuje projekt pt. Zdalna szkoła w Gminie Hrubieszów, który otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 Oś priorytetowa I: Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1: Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach, projekt grantowy: Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana w dniu 22 czerwca 2020 r.

Celem projektu jest: Doposażenie szkół z terenu gminy Hrubieszów w sprzęt komputerowy niezbędny do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym. Projekt zakłada zakup laptopów z przeznaczeniem do nauki zdalnej, w związku zaistniałą sytuację epidemiologiczną. Sprzęt ma trafić do szkół z terenu gminy, a docelowo dla uczniów i nauczycieli, w tym co najmniej do 20 uczniów z rodzin wielodzietnych (3+).

Dofinansowanie projektu z UE: 75 000,00 PLN, co stanowi 100% kwoty wydatków kwalifikowalnych. Więcej informacji temat projektu grantowego – Zdalna Szkoła+ znaleźć można na stronie www.cppc.gov.pl