Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Uczniowie siedzą za kierownicą wozu strażackiego

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Dziś w naszej szkole uczniowie świętowali Dzień Dziecka.

Atrakcji było co niemiara. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Amatorzy gier zręcznościowych mogli spróbować swoich sił w łowieniu drewnianych rybek na wędkę oraz  rzutu do celu za pomocą kuleczek na sznurku. Nie zabrakło także malowania twarzy czy puszczania baniek mydlanych. Organizatorzy przygotowali również poczęstunek w postaci kiełbasek z ogniska, popcornu i waty cukrowej.

Szczególnym doświadczeniem dla młodszych uczniów była możliwość zasiadania w prawdziwym wozie strażackim, radiowozie i na quadzie policyjnym. Dzieci chętnie też fotografowały się z policyjną maskotką.

Nietypową atrakcją dnia były pokazy akrobatyki i technik samoobrony w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Czerniczynie. Jak się okazuje, nawet osoba niepozornej postury może skutecznie się obronić przed atakiem silniejszych przeciwników.

Dziękujemy Radzie Rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerniczynie, pracownikom Biblioteki Publicznej w Czerniczynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie za wspaniałą organizację święta naszych podopiecznych.

Dzieci bawią się w basenie z piłeczkami
Uczniowie łowią drewniane rybki
Zdjęcie 8
Uczniowie łowią drewniane rybki