Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Kolejny rok innowacji za nami!

Chłopcy i dziewczęta z klas IV-VI - uczestnicy innowacji pedagogicznej z nauczycielką prowadzącą

Kolejny rok innowacji za nami!

W mijającym roku szkolnym chętni uczniowie klas IV-VI oraz jeden uczeń klasy III uczęszczali na zajęcia innowacyjne „Spacer po zdrowie”.

Tematyka realizowanych zajęć była różnorodna, choć to przygotowywanie smacznych, zdrowych potraw i przekąsek cieszyło się największym powodzeniem. Niestety, nasze plany wspólnej pracy w szkole kolejny raz pokrzyżował powrót do nauki zdalnej. Jednak daliśmy radę pokonać przeciwności i z powodzeniem realizowaliśmy zajęcia na odległość. Wykorzystywaliśmy do tego różne formy komunikacji internetowej, aby się spotykać online, rozmawiać, dzielić się przepisami, efektami naszej pracy.
Każdy ucieszył się z powrotu do szkoły, dlatego urządziliśmy zajęcia pod hasłem „Słodki powrót”, podczas , którego uczniowie samodzielnie smażyli naleśniki w szkolnej kuchni. Wyłoniliśmy nawet spontanicznie „Mistrza Patelni” – Dominika Stańczaka, z klasy V – który znakomicie przewraca naleśniki w powietrzu.
Podczas pracy zdalnej odbyło się kilka konkursów, m.in. „Owoce, warzywa i inne pyszności”, „Wiosenna pogoda w przysłowiu”, „Bezpieczne dzieci w sieci”. Wręczenia nagród i dyplomów odbyło się wkrótce po powrocie do nauki stacjonarnej.
Przez cały rok było smacznie i zdrowo, wdrażaliśmy w nasze działania wiele prozdrowotnych elementów. Dlatego zakończenie innowacji uczciliśmy pizzą i lodami. Rok minął niepostrzeżenie. Choć wszystkim jest żal, że to już koniec, mam nadzieję, że uczniowie na długo będą mieli miłe wspomnienia, a nabyte umiejętności kulinarne wykorzystają w codziennym życiu – gotują dla siebie i najbliższych.

Chłopiec podrzuca naleśnik na patelni
Zdjęcie 1