Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Młodsi uczniowie uczą się zasad segregacji odpadów

Przedstawicielka firmy Mir-Eko i uczniowie klas młodszych z pamiątkowymi plecaczkami

Młodsi uczniowie uczą się zasad segregacji odpadów

29 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu na temat "Zasad segregacji odpadami", zorganizowanym przez Mir-Eko gospodarka odpadami.

Podczas prezentacji uczniowie poznali rodzaje odpadów, zasady ich segregacji, pojęcie recyklingu jako konieczności oszczędnego gospodarowania odpadami oraz zjawisko dzikich wysypisk. Po prezentacji dzieci mogły popisać się zdobytą wiedzą i samodzielnie posegregować odpady do odpowiednich pojemników. Po dobrze wykonanym zadaniu otrzymały w prezencie ekologiczne plecaczki. Na zakończenie spotkania miały też możliwość obejrzeć z bliska zaparkowaną na placu szkolnym śmieciarkę. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej naszych uczniów.

Uczniowie siedzą przy stolikach i słuchają prelekcji o segregacji odpadów
Zdjęcie 1