Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy „Wyklętych”

Uczniowie z wychowawcą i panią dyrektor stoją na tle dekoracji dotyczącej Żołnierzy "Wyklętych"

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy „Wyklętych”

1 marca świętowaliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy „Wyklętych”.

Uczniowie klasy VII pod kierunkiem wychowawcy - pani Barbary Frykowskiej przygotowali uroczystą akademię, by uczcić pamięć bohaterów antykomunistycznego podziemia. Wystąpieniu uczniów towarzyszyła honorowa asysta pocztu sztandarowego. W słowach wierszy recytowanych przez siódmoklasistów, z muzyką nastrojową w tle i w wykonanych piosenkach, przewijały się treści opiewające bohaterstwo podziemnej armii, która nie szczędziła życia w obronie niepodległości Ojczyzny. Widzowie z ciekawością i zainteresowaniem oglądali występ starszych kolegów i nagrodzili gromkimi brawami. Na zakończenie zabrała głos p. Bożena Nowosad - dyrektor szkoły, dziękując uczniom za patriotyczną postawę wyrażoną w postaci pielęgnowania pamięci o bohaterach narodowych.

Zdjęcie 1
Poczet sztandarowy ze sztandarem szkoły