Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Nie pal przy mnie, proszę!

Dwie dziewczynki i dwóch chłopców - laureaci konkursu plastycznego pod hasłem "Nie pal przy mnie, proszę"

Nie pal przy mnie, proszę!

Program "Nie pal przy mnie, proszę" został zrealizowany w miesiącach grudzień-maj w klasach I-III na zajęciach warsztatowych. Celem nadrzędnym programu była promocja zdrowego stylu życia, zapobieganie uzależnieniom, prezentowanie prawidłowych wzorców zachowań.

Uczniowie twórczo realizowali i aktywnie uczestniczyli w różnych formach działań, warsztatach oraz konkursie plastycznym. Podczas realizacji programu stosowano głównie metody aktywizujące. Dzieci potrafiły pracować zarówno w grupie jak i indywidualnie. Poprzez zabawę zintegrowały się, a ich aktywność wzrosła. Były chętne do działań, mogły w interesujący sposób uzupełnić informacje i zgłębić tajniki wiedzy zdrowotnej.
Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie wśród uczniów z klas I-III szkolnego konkursu plastycznego, dotyczącego profilaktyki antynikotynowej.
Laureatami konkursu zostały następujące osoby:
I miejsce - Tomasz Pytka - klasa I,
II miejsce - Mikołaj Lalik - klasa II,
III miejsce - Wiktoria Okowińska - klasa II,
wyróżnienie otrzymała Zuzanna Mojsym - klasa I.
Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali główne nagrody, pozostali nagrody pocieszenia. Koordynatorem realizacji programu profilaktycznego była pani Grażyna Jakulewicz.