Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Rajd rowerowy uczniów klasy V i VII do Kryłowa

Uczniowie i nauczyciel z rowerami przy ogrodzeniu, przed wieżą widokową w Gródku

Rajd rowerowy uczniów klasy V i VII do Kryłowa

13 czerwca uczniowie klasy V i VII wraz z wychowawcami Łukaszem Wańczyckim i Barbarą Frykowską, wybrali się na rajd rowerowy do Kryłowa.

Na trasie podróży, w Gródku była okazja do podziwiania z wieży widokowej pięknego „Królewskiego Kąta”, związanego m.in. z przeprawą Bolesława Chrobrego na Ruś Kijowską. Po odbyciu dość długiej trasy, w punkcie docelowym, uczniowie z wielkim apetytem posilili się kiełbaską upieczoną w ognisku, a na deser wybornie smakowały im lody z miejscowego sklepu w Kryłowie. Po sutej „uczcie” nadeszła pora na zwiedzanie okolicy.
Ciekawość wzbudzały ruiny zamku i figurki zwierząt umiejscowione u podnóża punktu obserwacyjnego na wzgórzu. Niezwykłą atrakcją była przeprawa przez „wiszący” most, w drodze do źródełka świętego Mikołaja. Tutaj wszyscy orzeźwili się zimną wodą i napełnili nią puste butelki na drogę powrotną.
Zorganizowany rajd rowerowy był wspaniałą okazją do odprężenia i relaksu po pracy w całym roku szkolnym, a jednocześnie do integracji uczniów z różnych klas. I pomimo różnych przygód – a może właśnie dzięki nim – wrażenia po przebytej drodze pozostaną w pamięci na długi czas.

Uczniowie z nauczycielem na wieży widokowej w Gródku
Zdjęcie 1
Uczniowie z nauczycielem na wieży widokowej w Gródku
Uczniowie z nauczycielem na moście wjazdowym na zamek w Kryłowie