Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - "Razem na święta" w Czerniczynie i okolicy

Stroiki świąteczne zapakowane w celofan, za nimi ubrana choinka z napisem "RAZEM NA ŚWIĘTA"

"Razem na święta" w Czerniczynie i okolicy

Święta to czas kiedy chętniej myślimy o innych - chorych, samotnych, potrzebujących pomocy i wsparcia. Dlatego też uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie w tym roku ponownie włączyli się do akcji „Razem na święta” pod patronatem MEN. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie międzypokoleniowych więzi.

Pomysłodawcą tegorocznej inicjatywy w naszej szkole była Pani Anna Karcz. Przygotowane zostały paczki świąteczne z ciastem i ozdobami bożonarodzeniowymi. Obdarowano nimi starsze, samotne osoby z Czerniczyna, Metelina i Hrubieszowa. Do akcji z dużym zaangażowaniem przystąpiły - Pani Justyna Świerczek, Pani Barbara Frykowska oraz Pani Grażyna Jakulewicz. Osobiście odwiedziły wybrane osoby i wręczyły im upominki wraz z życzeniami od uczniów, Pani Dyrektor Bożeny Nowosad, nauczycieli i pracowników szkoły. Wsparcie okazał także sołtys Metelina – Pan Jan Kosior oraz uczniowie kl. V. Obdarowane osoby nie kryły radości, ale i łez wzruszenia, że ktoś o nich pamiętał. Podobne emocje udzieliły się również organizatorom tegorocznych działań w ramach akcji „Razem na święta”. Pomoc, serdeczne gesty i miłe słowo potrafi wiele zdziałać, a „im więcej dajesz, tym więcej dostajesz” – jak głosi znana maksyma.

Trzech uczniów klasy piątej, starsza kobieta trzymająca stroik świąteczny i mężczyzna stoją przed wejściem do domu kobiety
Zdjęcie 1
Starsza kobieta trzyma stroik świąteczny w dłoni. W tle wnętrze pokoju z małą oświetloną choinką
Zdjęcie 2