Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „Wielkanocne jajko – twórczość rodzinna”.

Sekretarz Gminy Hrubieszów oraz cztery dziewczynki i dwóch chłopców trzymających nagrody otrzymane w konkursie.

W marcu 2021 r. Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie ogłosił Gminny Konkurs Plastyczny pt.: „Wielkanocne jajko – twórczość rodzinna”, pod czujnym okiem wychowawcy grupy przedszkolnej Pani Justyny Świerczek.

Konkurs adresowano do dzieci 3-4- oraz 5-6-letnich z punktów i oddziałów przedszkolnych należących do Gminy Hrubieszów. Celem konkursu - oprócz pobudzania twórczej wyobraźni dzieci i rozbudzanie ich zdolności plastycznych - było promowanie aktywności twórczej dzieci, rozbudzanie zainteresowania symboliką i tradycjami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, krzewienie obyczajowości ludowej, integracja środowiska przedszkolnego i lokalnego.
Nadesłano 33 prace konkursowe z następujących miejscowości: Szpikołosy, Husynne, Stefankowice, Ślipcze z/s w Kozodawach, Cichobórz i Czerniczyn. Podczas oceniania prac komisja konkursowa brała pod uwagę: wkład dziecka w wykonywaniu pracy konkursowej, zgodność pracy z tematem, technikę wykonania, oryginalność, pomysłowość i estetykę.
Uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania, więc wszystkim należą się wielkie gratulacje. Na pochwałę zasłużyli również rodzice i opiekunowie, którzy bacznym okiem obserwowali dzieci oraz wspierali je podczas wykonywania prac.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Wójta – Tomasza Zająca, za objęcie konkursu Honorowym Patronatem oraz za udzielenie wsparcia finansowego na zakup nagród dla dzieci.
Po dokładniej analizie prac konkursowych, komisja w skład której wchodzili: przewodnicząca komisji – p. Grażyna Jakulewicz oraz członkowie komisji – p. Agata Zając, p. Marlena Daruk wyłoniła zwycięzców:

I kategoria wiekowa 3-i 4-latki:
I miejsce – Oliwia Kirsznik – Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej
w Szpikołosach;
II miejsce – Zofia Rybicka – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie;
III miejsce – Amelia Hraciuk – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem.
Wyróżnienia:
- Emilia Bielecka – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie;
- Wiktoria Ciesielczuk – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ślipczu z siedzibą w Kozodawach;
- Marcelina Świerczek - Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie.

II kategoria wiekowa 5- i 6-latki:
I miejsce – Jakub Sarzyński – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Stefankowicach;
II miejsce – Jowita Kowalczuk – Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szpikołosach;
III miejsce – Tomasz Bielecki – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie.

Wyróżnienia:
- Adam Słapek – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem;
- Julia Baraniuk – Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szpikołosach;
- Tomasz Pytka – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia. W imieniu Pana Wójta, nagrody i dyplomy wręczał Pan Robert Palichleb Sekretarz Gminy Hrubieszów oraz Pani Bożena Nowosad Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie.

Sekretarz Gminy wygłasza przemowę. Obok nauczycielka przedszkola
Zdjęcie 1
Sekretarz Gminy wygłasza przemowę. Obok nauczycielka przedszkola
Mężczyzna wręcza dziewczynce w granatowej sukience dyplom i nagrodę