Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego "Zdrowe jedzenie – mądre myślenie"

Wszyscy nagrodzeni uczestnicy konkursu w towarzystwie pani dyrektor szkoły, pana inspektora oświaty oraz wychowawczyń przedszkola i oddziału przedszkolnego

Dziś w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Zdrowe jedzenie – mądre myślenie”.

W kwietniu 2024 r. Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie pod bacznym okiem p. Justyny Świerczek oraz p. Anny Bieleckiej ogłosił Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Zdrowe jedzenie – mądre myślenie”. Konkurs adresowano do dzieci 3-4- oraz 5-6-letnich z punktów i oddziałów przedszkolnych należących do Gminy Hrubieszów. Celem konkursu – oprócz pobudzania twórczej wyobraźni dzieci, rozbudzanie ich zdolności plastycznych i wzmacnianie więzi rodzinnych – było kształtowanie u dzieci w wieku przedszkolnym nawyków zdrowego odżywiania, aktywnego, sportowego stylu życia oraz promocji zdrowej żywności, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności, integracja środowiska przedszkolnego i lokalnego.

Nadesłano 29 prac konkursowych (w kategorii 3-4-latków wpłynęło 9 prac, w kategorii 5-6-latków wpłynęło 20 prac) z następujących miejscowości: Szpikołosy, Stefankowice i Czerniczyn. Podczas oceniania prac komisja konkursowa brała pod uwagę: wkład dziecka w wykonywaniu pracy konkursowej, zgodność pracy z tematem, technikę wykonania, oryginalność, pomysłowość i estetykę. Uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania, więc wszystkim należą się wielkie gratulacje. Na pochwałę zasłużyli również rodzice i opiekunowie, którzy bacznym okiem obserwowali dzieci oraz wspierali je podczas wykonywania prac.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Wójta – Tomasza Zająca, za objęcie konkursu Honorowym Patronatem oraz za udzielenie wsparcia finansowego na zakup nagród dla dzieci.

Po dokładniej analizie prac konkursowych, komisja w skład której wchodzili: przewodnicząca komisji – pani Anna Karcz oraz członkowie komisji – pani Agata Zając, pani Katarzyna Niźnikowska w niektórych pracach nie dopatrzyła się wkładu własnego dziecka w wykonanie pracy konkursowej. Wyłoniono następujących zwycięzców:

I kategoria wiekowa 3-4-latki:

I. Amelia Bojarska – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie

II. Gabriela Baraniuk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach, Jakub Sagan – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach

III. Szymon Ireneusz Szewczuk – Punkt Przedszkolny „Wilczęta” Stefankowice, Mia Makieła – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie

Wyróżnienia:

• Zofia Kirsznik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach

• Paweł Pachla – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach

• Filip Kondracki – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie

II kategoria wiekowa 5-6-latki:

I. Aleksandra Mojsym – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie

II. Dominik Olucha – Szkoła Podstawowa im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Stefankowicach, Piotr Jankowski – Szkoła Podstawowa im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Stefankowicach

III. Kornelia Kowalewska – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie, Tomasz Flak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach

Wyróżnienia:

• Zofia Rybicka – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie

• Maciej Chmielewski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach

• Hubert Kondracki - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie

Laureaci oraz wyróżnieni w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Nagrody oraz dyplomy w imieniu Pana Wójta wręczał Inspektor do spraw oświaty Pan Radosław Szkudziński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie, pani Bożena Nowosad.

Dyrektor szkoły Bożena Nowosad wita zebranych
Zdjęcie 1
Dyrektor szkoły Bożena Nowosad wita zebranych
Inspektor ds. oświaty pan Radosław Szkudziński wita zebranych