Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Śladami ks. Stanisława Staszica i Bolesława Prusa

Uczniowie klasy I i II przy popiersiu Stanisława Staszica

Śladami ks. Stanisława Staszica i Bolesława Prusa

23 września 2021 roku uczniowie klas I i II wraz z wychowawcami: Małgorzatą Bogucką i Grażyną Jakulewicz uczestniczyli w wycieczce do Hrubieszowa.

Z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawy stałe i okresową: "Życie od kuchni". Zostały im przybliżone postacie Stanisława Staszica i Bolesława Prusa oraz ich wpływ na rozwój naukowo-gospodarczy społeczeństwa polskiego. Poznali miejsce narodzin pisarza, jego pomnik oraz miejsce pamięci ks. Stanisława Staszica.
Z zaciekawieniem słuchali dodatkowych informacji o najważniejszych wydarzeniach w dziejach Hrubieszowa, zabytkowych budowlach – miasta trzech kultur.

Uczniowie klasy I i II z przewodniczką przy popiersiu Stanisława Staszica
Zdjęcie 1
Uczniowie klasy I i II z przewodniczką przy popiersiu Stanisława Staszica
Uczniowie klasy I i II z przewodniczką na wystawie obrazów autorstwa regionalnych artystów