Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Spotkanie z naturą – z daleka i z bliska

Uczniowie klasy V - dwie dziewczynki i dwóch chłopców stoją po kolana w wodzie zalewu

Spotkanie z naturą – z daleka i z bliska

Uczniowie klas V-VII pod koniec roku szkolnego spędzili wspaniały dzień w Parku Rozrywki „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim.

Program wycieczki zorganizowanej przez Panią Katarzynę Niźnikowską przewidywał wizytę w laboratoriach dydaktycznych z dziedziny nauk przyrodniczych. Uczniowie mieli okazję poznać wyjątkowe gatunki zwierząt wodnych, spojrzeć przez mikroskop na niedostępne dla oka elementy przyrody, poznać podstawowe prawa fizyki czy niecodzienne sposoby wykorzystania odpadów. Poza szlakiem dydaktycznym uczestnicy wycieczki brali udział w grze terenowej, bitwie archeo oraz pokonywaniu parku linowego o różnym stopniu trudności. Niektórzy mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności, inni pokonać obawy. Niemniej jednak każdy, kto brał udział w stawianych przed nimi wyzwaniami był bardzo zadowolony z wyjazdu. Piękna, słoneczna pogoda oraz bliskość zalewu na terenie parku dostarczyły nam dodatkowej atrakcji – pluskania się w wodzie. Nikt z uczniów ani nauczycieli nie odmówił sobie tej przyjemności, wszyscy moczyliśmy nogi, w głowach snując marzenia o nadchodzących wakacjach i plażowaniu. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi – udało nam się przeżyć fajną przygodę w otoczeniu natury oraz kolegów i koleżanek.

Dwie uczennice klasy V przy ekspozycji muzealnej
Zdjęcie 1