Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Straż pożarna odwiedza uczniów w Czerniczynie

Uczniowie i strażacy stoją przy wozie strażackim

Straż pożarna odwiedza uczniów w Czerniczynie

11 czerwca gościliśmy w szkole przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej.

Panowie strażacy omówili najważniejsze zagrożenia, z jakimi uczniowie mogą się zetknąć w szkole oraz podczas letnich wakacji. Nasi goście pokazali, jak należy się zachować w przypadku omdleń, zadławień, ataków epileptycznych, krwotoków oraz zatrzymania akcji serca. Zaprezentowali sposób obsługi defibrylatorów AED. Na koniec spotkania młodzież mogła obejrzeć z bliska sprzęt, jakiego używa straż pożarna w codziennej pracy.

Dziękujemy przedstawicielom Państwowej Straży Pożarnej za miłe i pouczające spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Strażak prezentuje ułożenie ciała dziecka przy omdleniu
Zdjęcie 1
Strażak prezentuje ułożenie ciała dziecka przy omdleniu
Strażak prezentuje uczniom pozycję bezpieczną