Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Uroczysty apel ku czci Żołnierzy „Wyklętych”

Troje uczniów klasy ósmej - chłopiec i dziewczęta przy mikrofonach. W tle tablica poświęcona Żołnierzom Wyklętym

Uroczysty apel ku czci Żołnierzy „Wyklętych”

1 marca obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy „Wyklętych”.

Pomimo sytuacji związanej z pandemią i mrocznym obrazem wojny u naszych wschodnich sąsiadów na Ukrainie, oddaliśmy cześć bohaterom, którzy poświęcili życie, byśmy dziś mogli żyć w niepodległej Ojczyźnie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie klasy VIII przybliżyli w skrócie drogę żołnierzy „wyklętych” ku niepodległości. Wspominali o ich walce z komunistycznym reżimem, o najwyższych ofiarach z życia i braku mogił oraz o przywróceniu żołnierzy „wyklętych” do Panteonu Bohaterów. Na koniec dla uczestników walk o prawdziwie wolną Polskę, wybrzmiała piosenka „Biały krzyż”, której wszyscy wysłuchaliśmy z wielkim wzruszeniem.

Dwie uczennice przy mikrofonach. W tle tablica poświęcona Żołnierzom Wyklętym
Zdjęcie 1
Dwie uczennice przy mikrofonach. W tle tablica poświęcona Żołnierzom Wyklętym
Uczniowie klasy ósmej przy mikrofonach. W tle tablica poświęcona Żołnierzom Wyklętym