Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Wycieczka do muzeum i parku wodnego w Lublinie

Uczniowie z opiekunem stoją przed parkiem wodnym

Wycieczka do muzeum i parku wodnego w Lublinie

5 czerwca uczniowie klas starszych pod opieką nauczycieli: pani Barbary Frykowskiej i pana Łukasza Wańczyckiego odwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej oraz park wodny – Aqua Lublin.

Na terenie skansenu podziwiali zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego, wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów. Wizyta w tym miejscu pozwoliła na chwilę przenieść się do historii – przeszłości naszych rodzin i pokoleń. Panuje tu niepowtarzalny klimat, który zapewnia architektura skansenu. Uwagę zwiedzających zwracało wiele domów w zabudowie wiejskiej i miejskiej z różnych okresów lubelskiej historii, jak również budynki użyteczności publicznej takie jak urząd pocztowy, sklep kolonialny, restauracja, gabinet dentystyczny i wiele innych. Dodatkową atrakcją było oglądanie zwierząt w zagrodach wiejskich.

Drugim punktem wycieczki był pobyt w miejscowym parku wodnym. Aqua Lublin jest jednym z największych i najnowocześniejszych aquaparków z basenem olimpijskim w Lublinie. Główną część obiektu stanowi wyposażony w ruchome dno basen olimpijski z 10 torami pływackimi. W strefie aquaparku znajduje się szereg wodnych atrakcji, z których mogli skorzystać nasi uczniowie: jacuzzi, rwąca rzeka, zjeżdżalnie oraz basen zewnętrzny. W myśl powiedzenia „przez zabawę do nauki”, wszyscy mieli okazję usprawniać umiejętność pływania. Pełni przyjemnych emocji i wrażeń niechętnie opuszczali to wspaniałe miejsce. Po całym dniu aktywnego wypoczynku wycieczkowicze powrócili pod budynek szkoły.

Uczniowie z opiekunem stoją przed muzeum
Zdjęcie 1