Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Zdrowy dzień w naszej szkole

Uczniowie słuchają wykładu pani dietetyk

Zdrowy dzień w naszej szkole

W czwartek 25 kwietnia 2024 r. w ramach projektu o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej – „Trzymaj formę", gościliśmy w szkole specjalistę w dziedzinie żywienia – panią Arletę Nazar.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Pani dietetyk przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną i przeprowadziła dyskusję na temat zasad prawidłowego odżywiania. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywają dobrze skomponowane śniadanie, obiad i kolacja. Uczniowie uzyskali informacje na temat produktów jakich powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się zdrowiem, witalnością i dobrym samopoczuciem. Po spotkaniu odbyła się wystawa plakatów o tematyce związanej ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną oraz pyszny i jednocześnie zdrowy poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uczniowie klas starszych słuchają wykładu pani dietetyk
Zdjęcie 1