Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - "Razem możemy więcej, czyniąc dobro zawsze i wszędzie!"

"Razem możemy więcej, czyniąc dobro zawsze i wszędzie!"

Co roku 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne służąc potrzebującym. Ustanowienie tego święta w 1986 r. przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy Wolontariuszy.
W naszej szkole również pamiętaliśmy w tym dniu o potrzebujących, samotnych, ubogich, chorych...

Chcąc podarować trochę radości innym Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas od samego rana z pomocą rodziców i pracowników naszej szkoły przygotowywali popcorn oraz torebki z logo SKC,a następnie rozprowadzali go wśród kolegów/koleżanek oraz pracowników szkoły za symboliczne 1,00 zł. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, wszyscy chcieli włączyć się w akcję, by móc wywołać uśmiech u swoich rówieśników, którzy czekają na naszą pomoc. Zebrane fundusze w całości zostaną przeznaczone na cele charytatywne.