Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Zakończenie roku szkolnego 2022/2021

Uśmiechnięta uczennica z białą kokardką na głowie
fot. bixabay.com

Zakończenie roku szkolnego 2022/2021

Szanowne Grono Nauczycielskie, Pracownicy Obsługi, drodzy Uczniowie i Rodzice!

Minął rok szkolny 2020/2021, rok ciężkiej nauki i pracy w większości zdalnej. Niezależnie od wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim roku, mijający rok szkolny powinien pozostać przede wszystkim źródłem satysfakcji z dobrze wypełnionych obowiązków. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom dziękuję przede wszystkim za pedagogiczny wysiłek i odpowiedzialność w wychowaniu naszych podopiecznych. Każdy dzień był przepełniony sercem i zaangażowaniem. Za ten cenny wysiłek wszystkim Państwu dziękuję i życzę wspaniałego letniego wypoczynku. Niech urlop da Wam wytchnienie i radość oraz dużo siły do podejmowania kolejnych wyzwań w nowym roku szkolnym.

Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Dziękuję uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom i opiekunom za okazaną pomoc. Dziękuję za wspaniałą współpracę, pomoc i życzliwość jaka nas spotykała każdego dnia z Państwa strony. Wasze zaangażowanie przy wielu przedsięwzięciach, słowa otuchy na co dzień są nieocenione.

Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami. Jestem przekonana, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Było to wielkie wyzwanie, z którego wszyscy wyszliśmy zwycięsko.

Drodzy uczniowie! Wszyscy otrzymaliście promocję do następnej klasy, wielu z Was, za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymało świadectwa z wyróżnieniem, stypendium od Pana Wójta Gminy Hrubieszów, nagrodę ufundowaną przez Księdza Dziekana Dekanatu Północ Hrubieszów dwóm najlepszym uczniom, jak również nagrodę od firmy ubezpieczeniowej CUK w Hrubieszowie oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Są też tacy, którzy są laureatami konkursów czy też otrzymali nagrodę za 100% frekwencję. Jestem z Was dumna i mam zaszczyt pogratulować osiągniętych wyników.

Uczniowie klasy VIII bezpiecznie przystąpili do egzaminu ósmoklasisty i ukończyli szkołę podstawową. Odchodzą od nas w bardziej dorosłe życie, będą się kształcić w różnych typach szkół, bliżej lub dalej od nas. Pamiętajcie jednak, że to tutaj stawialiście pierwsze kroki. Uczyliście się czytać, pisać i liczyć. Rozwijaliście się fizycznie i umysłowo. Tutaj też rodziły się Wasze pierwsze przyjaźnie. Zżyliście się również z nami nauczycielami, a my z Wami, tworząc jedną wielką rodzinę. Jak to w każdej rodzinie bywa, były dni bardziej lub mniej radosne, ale zawsze wspólnie rozwiązywaliśmy nasze problemy. W murach tej szkoły zapisana jest cząstka Waszego życia- mam nadzieję, że ta najpiękniejsza i najprzyjemniejsza.

Drodzy Uczniowie klasy VIII! Odchodząc ze szkoły pamiętajcie, że jest to Wasza szkoła na zawsze. Będąc uczniami szkół średnich dbajcie o honor i tradycje szkoły, zawsze przestrzegajcie zasad „fair - play", a zdobytą wiedzę, umiejętności jak najlepiej wykorzystujcie w dalszym swoim życiu. Zawsze pracujcie sumiennie i uczciwie. W imieniu Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i własnym serdecznie gratuluję Wam osiągniętych wyników w nauce i ukończenia szkoły podstawowej, oraz życzę samych sukcesów w Waszym dalszym życiu.

O bezpieczeństwo w szkole i przyjemne warunki dbali pracownicy obsługi. Czas, kiedy nie było uczniów w szkole wykorzystali na przeprowadzenie remontu i dezynfekcję. Szkoła piękna i odświeżona czekała na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bardzo Paniom dziękuję i życzę również wspaniałego wypoczynku.

Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.

Szanowni Państwo Nauczyciele, drodzy Uczniowie!

Rozpoczęliśmy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2020/2021

Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałabym, aby tegoroczne wakacje pozwoliły na wytchnienie i odpoczynek od codziennych obowiązków oraz dały energię i inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2021/2022. Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Dyrektor Szkoły Marzanna Adamczuk - Chwedczuk