Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - XV Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych

XV Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych

XV Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych

6 czerwca 2024 r. odbyła się XV Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych. Na to spotkanie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie, którzy przyjęli bądź przyjmą sakrament bierzmowania w roku 2024. To już kolejny raz młodzi pielgrzymi spotkali się w tomaszowskim Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Podczas tego spotkania nie zabrakło elementów ewangelizacyjnych i katechetycznych.

Głównym motywem tego spotkania było dziękczynienie za łaskę sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Centralnym punktem XV Diecezjalnej Pielgrzymki Bierzmowanych była Msza Święta pod przedwodnictwem JE Ks. Bp Mariusza Leszczyńskiego, który w czasie homilii przypomniał młodym, że to właśnie oni otrzymali Ducha Świętego i w sakramencie chrztu św. i w sakramencie bierzmowania - a to zobowiązuje do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Pasterz diecezji zapewniał młodzież, że Duch Święty będzie z nimi, będzie podpowiadał, będzie wspierał w tym, aby swoje obowiązki i powinności wykonywali jak najlepiej ... To był wyjątkowy dzień, bo ponad 600 młodych ludzi zgromadziło się w tomaszowskim Sanktuarium, by być bliżej Boga. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej rodzi owoce w sercach młodych ludzi, oni chcą być przy Panu Bogu, chcą modlić się do Matki Bożej i jest to wielka radość nie tylko dla parafii, ale dla wszystkich, którzy przygotowali tych młodych do tego sakramentu.

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.