Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - XXV Dzień Papieski w naszej szkole – „Św. Jan Paweł II. Prorok Nadziei”

XXV Dzień Papieski w naszej szkole – „Św. Jan Paweł II. Prorok Nadziei”
fot. własne

XXV Dzień Papieski w naszej szkole – „Św. Jan Paweł II. Prorok Nadziei”

Dzień Papieski to szczególny czas, w którym wspominamy postać i nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jak co roku, również w tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody tego ważnego wydarzenia. 23 października br. odbyła się uroczysta akademia z okazji XXV Dnia Papieskiego, którego hasło brzmiało: „Św. Jan Paweł II. Prorok Nadziei”.
W przygotowanie wydarzenia zaangażowali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem pani Elżbiety Lebiedowicz. Uczniowie zaprezentowali poruszającą inscenizację słowno-muzyczną, która w piękny sposób nawiązywała do życia, nauczania i duchowego dziedzictwa Papieża Polaka. Przypomnieli najważniejsze momenty z biografii Karola Wojtyły, jego głęboką wiarę, troskę o człowieka i przesłanie nadziei, które głosił całemu światu.


Podczas uroczystości wspominaliśmy nie tylko pontyfikat Jana Pawła II, ale również dziękowaliśmy Bogu za Jego osobę i przesłanie, które wciąż pozostaje żywe. Papież był prawdziwym prorokiem nadziei. Głosił, że „potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości” oraz że „nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach”.
Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego nawiązywało do Roku Jubileuszowego i podkreślało znaczenie nadziei – tej, którą Święty Jan Paweł II uważał za głęboką postawę serca, siostrę wiary i miłości, zakorzenioną w Chrystusie.
Dzień Papieski w naszej szkole był czasem refleksji, duchowej jedności, modlitwy i wdzięczności. To szczególny moment, w którym z radością i dumą przypominamy sobie o dziedzictwie Papieża Polaka. Pieśni i poetyckie słowa pozwoliły nam jeszcze raz spojrzeć na nauczanie Św. Jana Pawła II i jego ponadczasowe przesłanie.
Na zakończenie akademii głos zabrał Ksiądz Proboszcz, który podziękował pani Elżbiecie oraz uczniom za przygotowanie tak pięknej uroczystości i za przybliżenie pontyfikatu Jana Pawła II w sposób pomysłowy i pełen zaangażowania.
Obchody XXV Dnia Papieskiego były dla całej społeczności szkolnej okazją do duchowej jedności, radości i dumy z dziedzictwa Świętego Jana Pawła II – człowieka wiary, pokoju i nadziei.

Przydatne linki

 

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Nota informacyjna

Informacje opublikowane w niniejszym serwisie pochodzą ze wszystkich jednostek organizacyjnych Gminy Hrubieszów. Za prawidłowość informacji odpowiedzialność ponosi konkretna jednostka, która opublikowała informację lub jest zobligowana do jej publikacji. 

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.