Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - ,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne”

Policjant tłumaczy dzieciom o odpowiedzialności karnej

,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne” to temat spotkania, które miało miejsce 28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole.

Spotkanie prowadził Jarosław Karkuszewski przedstawiciel KPP w Hrubieszowie. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować gdy jesteśmy ich świadkami. Policjant przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie w społeczeństwie. Ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjanta, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w policyjnych spotkaniach profilaktycznych przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności dzieci za swoje zachowanie.

Policjant wyjaśnia dzieciom pojęcie agresja
Policjant wyjaśnia dzieciom pojęcie agresja