Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Bieg Pamięci – 02.11.2022r.

Uczeń biegnie z symbolicznym ogniem

Bieg Pamięci – 02.11.2022r.

Tradycyjnie Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach zorganizował w listopadzie Sztafetowy Bieg Pamięci, w którym biorą udział uczniowie ze szkół Gminy Hrubieszów. Ideą biegu nie jest rywalizacja sportowa ale oddanie hołdu tym co odeszli poprzez zapalenie zniczy w miejscach pamięci. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Mienianach reprezentował w tym roku uczeń klasy VII Szymon Curyło.

Sztafeta rozpoczęła się przy pomniku w Dębince (miasto Hrubieszów) a zakończyła w Moniatyczach ( Gmina Hrubieszów) przy grobie żołnierzy poległych podczas wojny bolszewickiej.

Grupa uczniów przy pomniku w Dębince
Zdjęcie 1