Zdjęcie przedstawia wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami oraz Komisją i organizatorami

Gminny Konkurs Poezji Religijnej i Patriotycznej

12 maja 2023r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mienianach odbył się XX Gminny Konkurs Poezji Religijnej i Patriotycznej pod patronatem Wójta Gminy Hrubieszów – Tomasza Zająca i Proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Czerniczynie – Andrzeja Dzido.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów wszystkich szkół z terenu Gminy Hrubieszów. Głównym celem konkursu było krzewienie kultury chrześcijańskiej oraz upowszechnianie piękna poezji o tematyce patriotycznej i religijnej. Do konkursu zgłosiło się 5 szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach, Szkoła Podstawowa w Ślipczu z/s w Kozodawach, Szkoła Podstawowa im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Stefankowicach i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mienianach.

Komisja Konkursowa w składzie: ks. Kanonik Marian Garmol, Pani Zofia Litewczuk, Pani Malwina Marcych-Filańska, wytypowała następujących zwycięzców:

I miejsce – Wiktoria Skubis – Szkoła Podstawowa w Mienianach

II miejsce – Samanta Giergielewicz – Szkoła Podstawowa w Mienianach

III miejsce – Kornelia Grzyb – Szkoła Podstawowa w Czerniczynie

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy, które w jego imieniu wręczył Inspektor do spraw oświaty Radosław Szkudziński. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział w konkursie, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów i dobór wierszy.

Dziękujemy za piękną recytację, która dostarczyła wielu wzruszeń oraz życzymy dalszych sukcesów.

Powitanie uczestników Konkursu przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Mienianach
Powitanie uczestników Konkursu przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Mienianach