Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „LEPSZA SZKOŁA”

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „LEPSZA SZKOŁA”

Nauczyciele, języka polskiego oraz matematyki, realizują projekt edukacyjny „Lepsza Szkoła”.
LEPSZA SZKOŁA to ogólnopolski projekt, którego uczestnicy systematycznie badają wyniki pracy uczniów. Najważniejszym celem projektu jest pomoc w przygotowaniu uczniów do egzaminu ósmoklasisty.

Uczniowie klas 4 - 8, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów z całej Polski, w określonym czasie rozwiązują standaryzowane testy. Po każdym teście mamy możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski.
Za każdym razem widzimy, czy wyniki ucznia są słabe, przeciętne czy też wysoko ponad średnią, oraz które z typów zadań sprawiają mu najwięcej trudności. Dzięki temu możemy skupić się na indywidualizacji procesu nauczania, na szczególnym wsparciu uczniów mających problemy edukacyjne, a także rozwoju uczniów najbardziej uzdolnionych.