Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Kartka z bałwankiem – warsztaty plastyczne w oddziale przedszkolnym.

Dzieci prezentują kartki.

Kartka z bałwankiem – warsztaty plastyczne w oddziale przedszkolnym.

Tradycja wykonywania i wysyłania kartek bożonarodzeniowych jest bardzo stara i sięga XIX wieku. Pierwsze kartki służyły jako dekoracje świąteczne potem także je wysyłano.

My także 9 grudnia 2021r. w oddziale przedszkolnym uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych bożonarodzeniowych pod hasłem: „ Kartka z bałwankiem”. Dzieci wykonały kartkę z gotowych elementów. Warsztaty przygotowała i prowadziła pani Jolanta Łukiewicz. Grupa przygotowywała się także solidnie do świąt i wykonała wiele prac plastycznych min. serwetki świąteczne, choineczki, dzieci wycinały i ozdabiały duże choinki w grupach. Ubierały samodzielnie choinkę i uczestniczyły w Wigilii przedszkolnej, na której śpiewały poznane wcześniej kolędy i pastorałki.
                                                                                                                                                                                                             Jolanta Łukiewicz.

Dzieci wykonują kartki.
Zdjęcie 1
Dzieci wykonują kartki.
Zdjęcie 2
Dzieci wyklejają choinkę.
Zdjęcie 3
Dzieci wyklejają choinkę.
Dzieci stoją przy ubranej choince.
Zdjęcie 4
Dzieci stoją przy ubranej choince.
Dzieci siedzą przy stole.
Zdjęcie 5
Dzieci siedzą przy stole.