Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Pierwszy Dzień Wiosny w oddziale przedszkolnym

Dzieci prezentują Marzannę

Pierwszy Dzień Wiosny w oddziale przedszkolnym

21 marca rozpoczęła się astronomiczna wiosna, dlatego też w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy ten dzień. Rozpoczęliśmy malowaniem Pani Wiosny w parach różnymi technikami: farbą plakatową, akwarelową, kredkami akwarelowymi, wyklejanką plastelinową.

Bawiliśmy się do piosenki „Wkrótce wiosna” z wykorzystaniem opasek na głowy z kolorowymi kwiatami i motylami. Chętna grupa dzieci wykleiła sylwetę Pani Wiosny różnokolorowymi kwiatami i motylami. Na zakończenie powitaliśmy wiosnę paląc wcześniej przygotowana przez nas kukłę Marzanny. W tym czasie zakwitły w naszej sali tulipany, które posadziliśmy wspólnie przed feriami zimowymi. To jest znak, ze na pewno bardzo szybko przyjdzie upragniona wiosna.
Wychowawczyni: Jolanta Łukiewicz