Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Zabawy i wróżby andrzejkowe 26 listopada 2021r.

Dzieci prezentują przebrania andrzejkowe

Zabawy i wróżby andrzejkowe 26 listopada 2021r.

Podczas dnia zabaw i wróżb andrzejkowych dzieci zaprezentowały piękne przebrania przygotowane przez rodziców na dzisiejszą uroczystość. Wesołe zabawy i wróżby nie miały końca.

Były losy z kolorami i zawodami, rzut monetą do celu na szczęście, wróżby z kubeczkami i sznureczkami oraz loteryjka z gwiazdkami. Było także lanie wosku. Dzieci poznały dawne zwyczaje andrzejkowe i katarzynkowe opisane w opowiadaniu pt. „Andrzejkowe katarzynki” Nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci faworków i pierniczków oraz kolorowanek z czarownicami.
Jolanta Łukiewicz i Aneta Tarłowska Wychowawczyni Jolanta Łukiewicz

zdjęcie 1