Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Symbole narodowe RP- historia, znaczenie i tożsamość

Grupa klas 1-3 na tle budynku Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

Symbole narodowe RP- historia, znaczenie i tożsamość

6 czerwca 2023 r. grupa uczniów klas 1-3 pod opieką nauczycieli wzięła udział w wycieczce przedmiotowej do Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie na warsztaty „Symbole Narodowe RP – historia, znaczenie i tożsamość”.

Na zajęciach prowadzonych przez dr Justynę Wojtiuk, kustosza dyplomowanego hrubieszowskiego muzeum dzieci poznały historię naszych symboli narodowych, które przetrwały liczne burze dziejowe. Pani Justyna prezentowała w ciekawy sposób herb, barwy narodowe oraz polskiego orła. Po warsztatach dzieci korzystając z pięknej pogody odwiedziły Park Linowy, który jest fantastycznym miejscem, w którym z całą pewnością można przeżyć przygodę z liną na wysokości, bez potrzeby specjalistycznego alpinistycznego szkolenia! Pobyt w parku zapewnił dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń, trochę adrenaliny i wysiłek na świeżym powietrzu.

Uczniowie słuchają pogadanki o symbolach narodowych
1
Uczniowie słuchają pogadanki o symbolach narodowych
Dzieci z uwagą przysłuchują się historii naszych symboli narodowych