Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - "Zaelektryzowani", czyli fizyczno-chemiczne eksperymenty w naszej szkole

W oczekiwaniu na wielkie bum.... czyli skutek szczelnego zamknięcia butelki z  ciekłym azotem  balonem
fot.własna

"Zaelektryzowani", czyli fizyczno-chemiczne eksperymenty w naszej szkole

W poniedziałek,  27 marca 2023 r. młodsi i starsi  uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w  niecodziennej lekcji pt.” Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne”.

Podczas spotkania animatorzy grupy  „Zaelektryzowani” w bardzo ciekawy i widowiskowy sposób prezentowali doświadczenia i eksperymenty fizyczno- chemiczne.  Napięcie powierzchniowe, zabawy z helem i ciekłym azotem, nietypowe spalanie metanu, lornetki zmieniające percepcję - to atrakcje , jakich doświadczyli uczniowie  klas I-VIII podczas warsztatów. Największy entuzjazm u uczniów wzbudziły zabawy z helem oraz doświadczenie  ze spalaniem metanu. Uczniowie były zachwyceni, mogąc aktywnie uczestniczyć w pokazie.

Grupa Zaelektryzowani  w naszej szkole
1.
Grupa Zaelektryzowani w naszej szkole
Eksperyment z napięciem powierzchniowym