Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uczniowie na uroczystości zakończenia roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W dniu 24.06.2022r. uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu narodowego odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Następnie absolwenci wypowiedzieli słowa ślubowania i wbili pamiątkowy gwóźdź w drzewce sztandaru.

Zgromadzeni na uroczystości uczniowie, rodzice i nauczyciele obejrzeli wspaniałą część artystyczną w wykonaniu uczniów młodszych klas naszej szkoły oraz wysłuchali pięknej pieśni w wykonaniu dzieci z Ukrainy. Dyrektor Robert Kryszczuk w obecności wychowawców wręczył świadectwa ukończenia szkoły ósmoklasistom oraz dyplomy ukończenia oddziału zerowego najmłodszym członkom społeczności szkolnej. Następnie dyrektor wręczył świadectwa promocyjne z wyróżnieniem wszystkim uczniom, którzy sumienną całoroczną pracą sobie na to zasłużyli. Oprócz świadectw najlepsi w różnych dziedzinach uczniowie otrzymali nagrody – za wyniki w nauce, czytelnictwo, współzawodnictwo szachowe i pracę w Samorządzie Uczniowskim. Bardzo miłym akcentem było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom najzdolniejszych ósmoklasistów. Wspaniałym i wzruszającym podsumowaniem uroczystości były życzenia i podziękowania za wieloletnią pracę od dyrektora, grona pedagogicznego i rodziców dla Pani Doroty Markiewicz, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Na zakończenie absolwenci, przy pięknie wykonanej przez Agnieszkę Pęk i Kacpra Ostasza pieśni, podziękowali swojej wychowawczyni i nauczycielom za wszystkie lata wspólnie spędzone w szkole. Dziękujemy Radzie Rodziców i Panu Mieczysławowi Pszeniczce za ufundowanie pięknych nagród. A teraz wakacje, wakacje, wakacje!.

Ceremoniał przekazania sztandaru szkoły- Chłopiec i dwie dziewczynki z klasy ósmej przekazują sztandar chłopcu i dwóm dziewczynkom z innych starszych klas.
Zdjęcie 1
Chłopcy i dziewczęta podczas aktu ślubowania absolwentów.
Zdjęcie 2
Chłopcy i dziewczęta podczas aktu ślubowania absolwentów.
Dyrektor szkoły i wychowawczyni klasy ósmej wręczają świadectwo uczniowi klasy ósmej
Zdjęcie 3
Dyrektor wręcza list gratulacyjny kobiecie – rodzic uczennicy klasy ósmej
Zdjęcie 4