Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - ZAWODOWY STRZAŁ W 10 – wybierz swoją przyszłość!

Zdjęcie grupowe

ZAWODOWY STRZAŁ W 10 – wybierz swoją przyszłość!

21 marca uczniowie klasy VIII wraz z doradcą zawodowym, wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy ze Starostą Hrubieszowskim, w ramach 9 edycji akcji „Zawodowy strzał w 10 – wybierz swoją przyszłość”, odbyło się ono w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z ofertą szkolnictwa zawodowego, zachęcenie ich do podjęcia nauki w szkołach branżowych i technikach, świadome planowanie przebiegu dalszej kariery edukacyjnej.

Na początku uczniowie klas VIII z powiatu hrubieszowskiego wysłuchali słów  przedstawicielki Kuratorium Oświaty w Lublinie pani Moniki Żur - Dyrektor Delegatury w Zamościu. Następnie przemawiali zaproszeni goście.

Podczas spotkania młodzież zapoznała się z ofertą stoisk warsztatowych hrubieszowskich szkół: Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 4 oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Uczniowie odwiedzili warsztat nauki jazdy, następnie diagnostykę samochodową, kolejno stoisko spawalnicze oraz warsztat samochodowy, jak również gastronomiczny. Bardzo interesujący był pokaz strażacki, na którym można było w praktyce zobaczyć pracę strażaków w miejscu wypadku samochodowego.

Całość akcji pozwoliła uczniom bliżej poznać oferty szkolnictwa ponadpodstawowego. Dzięki temu przyszli absolwenci mogli osobiście poznać strukturę organizacyjną poszczególnych warsztatów, jak również uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.

Było to spotkanie bardzo ważne dla naszych ósmoklasistów i na pewno ułatwi wybór dalszej ścieżki kształcenia.

Klasa VIII przy stoiskach tematycznych
1.