Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - 11 listopada-Święto Niepodległości

11 listopada-Święto Niepodległości

To już 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby zaznaczyć i podkreślić ważność tego wydarzenia cała społeczność naszej szkoły zaangażowała się w przygotowanie obchodów Święta Niepodległości.

W  związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną spowodowaną COVID-19 w naszej szkole w tym roku nie odbyła się akademia. Jednak uczniowie i nauczyciele wzięli udział w wielu przedsięwzięciach, podczas których przypomniano ważne daty z historii Polski oraz działania naszych przodków, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnym, niepodległym kraju. Uczniowie  podczas warsztatów wykonywali biało-czerwone kotyliony oraz grali w kalambury związane z polskimi symbolami i tradycjami. Wszystkie klasy obejrzały prezentację na temat Święta Niepodległości i rozwiązały krótki test podsumowujący to ważne wydarzenie. Ponadto uczniowie wysłali kartkę dla Powstańca, aby podziękować  za trud i ofiarność dla wolnej Ojczyzny.

Równo o godzinie 11:11 w murach naszej szkoły, a dokładnie w każdej klasie rozległy się dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Chłopcy i dziewczęta, nauczyciele i nauczycielki wspólnie odśpiewali hymn Polski.

Opiekę nad tymi przedsięwzięciami sprawowała pani Marta Sienicka i pani Marlena Chomiak.

Uczniowie śpiewają hymn o godzinie 11.11
Uczniowie śpiewają hymn o godzinie 11.11