Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Akcja charytatywna'; Ile waży św. Mikołaj?

Grafika przedstawiająca Mikołaja
fot.www.ilewazymikolaj.pl

Akcja charytatywna'; Ile waży św. Mikołaj?

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu byli organizatorami akcji w naszej szkole :Ile waży św. Mikołaj?

Była to charytatywna zbiórka monet wśród uczniów naszej szkoły. Celem akcji było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Misją Fundacji jest dobrze wychować młodego człowieka – na osobę silnej wiary, o dojrzałej hierarchii wartości, dobrego i świadomego obywatela oraz patriotę, działającego dla dobra wspólnego i zaangażowanego w życie swojego państwa oraz społeczności lokalnej, sprawnego i skutecznego w działaniu społecznym oraz gospodarczym.

Uczniowie chętnie włączyli się w akcję i podzielili się z tymi, którzy tego potrzebują.