Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Code week 2021 w naszej szkole

Grafika ilustrująca Code Week 2021
fot.https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/

Code week 2021 w naszej szkole

W dniach 18-22 października 2021r.  uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Marleny Chomiak po raz kolejny przyłączyli się do akcji Code Week 2021, czyli Europejskiego Tygodnia  Kodowania.

W tym szczególnym tygodniu – Tygodniu Kodowania w ciekawy i interesujący sposób promowaliśmy i popularyzowaliśmy programowanie i umiejętności cyfrowe. Uświadomiliśmy uczniom korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat. Uczniowie na lekcjach informatyki oraz zajęciach pozalekcyjnych bawili się programowaniem. Uczniowie klas młodszych na zajęciach ćwiczyli i rozwijali umiejętności logicznego myślenia i kodowanie bez komputera oraz  z robotem Photon poprzez rozkodowanie obrazków, kodowanie kolorami.  Uczniowie klas  4-8 na zajęciach w ramach CODE Week kodowali w Scratchu oraz programowali z wykorzystaniem robota Photon. Uczniowie chętnie uczestniczyli w akcji Code Week 2021.

Certyfikat uczestnictwa w Code week 2021 znajduje się w linku poniżej:

pdfCertyfikat Codeweek110.93 KB

Uczeń programuje w Scratchu