Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby

Grafika ilustrująca koronawirusa
fot.pixabay.com

Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby

W dniu 08.10.2021r. w naszej szkole w klasach 1-3  odbyło się spotkanie w ramach programu  profilaktyki i przedszkolnej edukacji zdrowotnej pt. DZIELNE DZIECIAKI I ICH SPOSOBY NA MIKROBY, które przeprowadziła Pani J. Szymańska  z PPSE w Hrubieszowie.

Celem programu jest poznanie zasad ochrony zdrowia przed mikroorganizmami chorobowymi poprzez wdrażanie zdrowego stylu życia i racjonalne zachowania, poznanie zagrożeń związanych z obecną sytuacja epidemiczną i podniesienie świadomości na temat dbania o higienę osobistą oraz troski o zdrowie własne, rówieśników i osób z otoczenia. Dzieci zostały zapoznane z niewidzialnym światem mikroorganizmów oraz sposobem ich transmisji. Rozwijały umiejętności w zakresie przestrzegania zasad higienicznych: częstego mycia rąk, używania chusteczki higienicznej, właściwego zachowania podczas kaszlu i kichania oraz w przypadku zachorowania. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Pracownik PSSE w Hrubieszowie podczas zajęć z dziećmi. Tematyka spotkania-Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby.
1