Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Dzień wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa

Grafika ilustrująca uczniów z Marzanną
fot.własna

Dzień wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też Światowy Dzień Zespołu Downa.

W czwartek – 21 marca uczniowie naszej szkoły w sposób symboliczny pożegnali zimę i powitali wiosnę. Przygotowana przez nich Marzanna – symbol zimy została spalona! Ponadto uczniowie przygotowali gaiki, którymi ozdobili plac szkolny. Następnie uczniowie klas ósmych otrzymali od Pani Dyrektor symboliczny klucz i tego dnia współrządzili szkołą. Starsze koleżanki i koledzy mieli w tym dniu możliwość poznania sztuki prowadzenia lekcji wśród młodszych uczniów. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa. Dlatego też uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani na zielono lub kolorowo, żeby powitać wiosnę, ale mieli także dwie różne kolorowe skarpetki, które mają symbolizować niedopasowanie genotypowe, a także często społeczne, z którym borykają się osoby z Zespołem Downa.

Uczniowie niosą Marzannę
20240321_083826