Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Międzynarodowy Dzień Herbaty w naszej szkole

Grafika ilustrująca filiżankę herbaty
fot. pixabay.com

Międzynarodowy Dzień Herbaty w naszej szkole

W dniu15 grudnia członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami p. Julitą Jonaszek i p. Manuelą Drączkowską  zorganizowali w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Herbaty.

W tym dniu uczniowie dowiedzieli się kiedy i przez kogo zapoczątkowane zostało to święto. Usłyszeli, że herbata w Polsce pojawiła się ponad 300 lat temu i była sprowadzona przez Francuzów. Podczas zabawy uczniowie wymienili rodzaje herbat, które znają. Następnie w grupach obejrzeli różne rodzaje herbat, które później mieli okazję wypić. Degustacja wzbogacona była informacją czym się różnią między sobą herbaty: czerwona, czarna, zielona i biała oraz w jakich sytuacjach najczęściej możemy je spożywać. Uczniowie chętnie delektowali się tym zacnym napojem.