Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022 oraz Dzień Życzliwości

Grafika ilustrująca uczniów wypuszczających do nieba niebieskie balony

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022 oraz Dzień Życzliwości

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Polska odegrała szczególną rolę w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka – była inicjatorem uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane. Przeciwdziałamy dyskryminacji i mówimy o tolerancji. Integrujemy się z kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do naszej szkoły i razem z nami tworzą społeczność. Mówimy o różnicach i podobieństwach. W poniedziałek 21 listopada nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące praw dziecka, uczniowie zapoznali się również z ciekawą prezentacją przygotowaną z okazji tego święta. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko , a młodsi uczniowie wypuścili do nieba niebieskie baloniki jako gest solidarności z osobami dyskryminowanymi. Dziękujemy pani Julicie Jonaszek za włączenie się razem z całą społecznością szkolną w tegoroczną akcję UNICEF.

Tego dnia obchodziliśmy również Światowy Dzień Życzliwości. Uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Uczniowskiego rozdawali ulotki promujące postawę akceptacji i życzliwości. Dodatkowo został przygotowany transparent Jesteś życzliwy-jesteś szczęśliwy, który można było zobaczyć podczas przerw.  Atmosfera życzliwości zapanowała w całej szkole. Uczniowie przygotowali również wiersze o życzliwości, które zaprezentowali podczas szkolnego apelu. Nad przedsięwzięciem czuwali członkowie i opiekunowie SU- pani Manuela Drączkowska, pani Alina Pokrywka oraz pani Marlena Walicka.

Uczniowie w niebieskich ubraniach stoją na tle prezentacji
Uczniowie w niebieskich ubraniach stoją na tle prezentacji