Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Przedszkolaki z wizytą w bibliotece szkolnej

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece szkolnej

11 lutego dzieci z przedszkola zawitały w bibliotece szkolnej.

W ramach zajęć dydaktycznych poznały zawód bibliotekarza. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz jak szanować książki. Pani bibliotekarka wskazała przedszkolakom, gdzie znajduje się przeznaczony dla nich regał z książkami. Zachęciła dzieci do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek. Dzięki uprzejmości p. Julity Jonaszek przedszkolakom zostały założone karty czytelników. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza lub kolejna, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece. Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród dzieci zainteresowania książką.

dzieci czekają na wejście do biblioteki szkolnej
IMG_20220211_120129[1]