Gmina Hrubieszów - Skarb Czarnoziemu - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

Grafika ilustrująca uczestników spotkania

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Czytanie książek spełnia bardzo ważną rolę : inspiruje, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie i koncentrację, redukuje stres, poszerza wiedzę a także rozwija wrażliwość na drugiego człowieka. Książka jest ciekawa, dzięki niej możemy przeżyć niesamowite przygody, wzruszyć się i uśmiechnąć.   Tego dnia uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowościami w szkolnej bibliotece a także posłuchać ciekawych baśni przeczytanych przez wychowawczynie klas 1-3 oraz poznali czym są prawa autorskie. Nad przebiegiem przedsięwzięcia czuwała pani Julita Jonaszek- wychowwczyni klasy 1 oraz bibliotekarka szkolna.

Pani bibliotekarka czyta uczniom baśnie
20240424_105352